DOĞU KARADENİZ TURU 1

- TL
Hareket: KARAMAN - AKTEKKE MEYDANI
Yarım Pansiyon
5 GECE 5 GÜN
Image

DOĞU KARADENİZ TURU 11. Gün :


Akşam 18:00'de Karaman'dan çıkış sabah 07:00'de Samsun'a varış ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Gazi Müzesi, Amisos Tepesi'nin gezilmesinden sonra Ordu Boztepe'ye hareket. Fındık alışverişimizden sonra Paşaoğlu Konağı'nın gezilmesi ve akşam yemegi için Giresun'a geçiyoruz.

2. Gün :

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Giresun kalesi gezdikten sonra Giresun müzesini gezdikden sonra Trabzona hareket ediyoruz ve istenilirse Akçaabat'da meşhur Akçaabat Köftesi'ni yemek için durulabilir.Trabzon merkeze vardığımızda Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Boztepe ve Sümela Manastırına hareket ediyoruz.Sümela Manastırı gezildikden sonra Uzungöl'e varış akşam yemeği ve otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün :

Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı alıyor ve Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz.Herkes sadece Nüfus Cüzdanıyla Batum‘a geçiş yapacaktır.(Herkesin Nüfus Cüzdanı yanında olmalıdır ve üzerinde TC Kimlik No Bilgisayarlı olarak yazılmış olmalıdır.)Önceden gönderdiğimiz İsim listesine göre hazırlamış geçiş kağıtlarımızı alıyor ve Gürcistana geçiyoruz.Batumda ilk olarak Gonio Apsaros Kalesi, Çoruh Nehri ve Deltası ardından Şehir Müzesine gidiyoruz.Tarihi Katedral, Osmanlı Camii ziyaretlerimizin ardından istenilirse Türk restoranında yemek alıyoruz.Ardından Batum sahilinde gezintiye çıkıyoruz.Neptun Heykeli, Medea ve Altın Post Anıtı, Avrupa Meydanı ve Batum Boulvard Gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp Sınır Kapısına geliyor Türk tarafına geçiyoruz ve otelimizin bulunduğu Hopa'daki otelimize geçiyoruz.

5 Gün :

Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra Amasya'ya doğru yola çıkıyoruz.Amasya'ya varınca Ferhat-Şirin Dağı, Kıyı Boyu Evlerini ve Mumyalar Müzesini geziyoruz.Bu mekanlar gezdikten sonra Karaman'a hareket ediyoruz bir başka gezimizde görüşmek üzere dileğiyle vedalaşma.